Wyszukaj informacji w serwisie


Szanowni Mieszkańcy !


Spółdzielnia Mieszkaniowa „CENTRUM” informuje, że w ostatnim czasie doszło do wybicia kanalizacji w kilku budynkach naszych zasobów. Do wybicia doszło na skutek zatkania rury ciałem stałym. Do zatkania przewodu kanalizacji przyczynił się ktoś z lokatorów.

Zdjęcie przedstawia przedmiot wyjęty z kanalizacji przez który doszło do zatoru.

Przypominamy.

Sieć kanalizacyjna jest zaprojektowana tak, by przyjmować ścieki z naszych domów, nieczystości sanitarne i papier toaletowy. Śmieci wrzucone do toalety, mogą zapchać nie tylko sedes, ale również wewnętrzną kanalizację budynku i stać się przyczyną poważnej awarii.

Dlatego też przestrzegamy i gorąco apelujemy, by nie wrzucać do sedesów :

– artykułów higieny osobistej: podpasek, tamponów, nawilżonych chusteczek i środków higienicznych z zawartością włókien naturalnych i syntetycznych, które nie rozpuszczają się w wodzie , materiałów opatrunkowych, igieł itp.

– ręczników papierowych, szmat, gazet i innych trudno rozpuszczających się w wodzie materiałów, zbijających się w rurach w zwartą masę.

– niedopałków papierosów, lekarstw, farb oraz chemikaliów innych niż powszechnie używane środki czystości. Zawarte w nich substancje chemiczne są szkodliwe dla pożytecznych mikroorganizmów oczyszczających ścieki w biologicznej części oczyszczalni.

– materiałów budowlanych, które opadają na dno przewodów kanalizacyjnych tworząc zwarte, trudne do usunięcia zatory.

– tłuszczów i olejów, które tężejąc w rurach zmniejszają ich średnice i przyśpieszają konieczność remontu instalacji kanalizacyjnej w budynku.

Niewłaściwe korzystanie z kanalizacji powoduje zatory sieci kanalizacyjnych, co skutkuje zalewaniem ściekami piwnic. Służby spółdzielni często wyciągają z kanalizacji resztki jedzenia, środki czystości, fragmenty tynków, ścierki i inne rzeczy. Zatrzymują się one w zwężeniach rur i mocno utrudniają odpływ ściekom. Z biegiem czasu na takich przedmiotach gromadzą się osady, który mogą doprowadzić do całkowitego zamknięcia przepływu.

Zdjęcia

Poniedziałek - Piątek

07:00 - 15:00

Telefon (Konserwator dyżurny)

+48 606 557 675