Wyszukaj informacji w serwisie


Park przy ulicy Sucharskiego zyska nowe życie!


Mieszkańcy osiedla Centrum mogą zacierać ręce! Park przy ulicy Sucharskiego, u zbiegu z ulicą Kleeberga, wkrótce przejdzie gruntowną metamorfozę. Zobaczcie, jak będzie wyglądał po rewitalizacji!

Park przy ulicy Sucharskiego to prawdziwa oaza zieleni pośród bloków z "wielkiej płyty". Jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców w każdym wieku, którzy szukają tu odpoczynku i relaksu. Niestety, infrastruktura parku z biegiem lat uległa degradacji, a wiele drzew obumarło lub obumiera.

W związku z tym Spółdzielnia Mieszkaniowa "CENTRUM" podjęła decyzję o rewitalizacji parku. Zlecono przygotowanie kompleksowego projektu, który uwzględnia wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań i ma na celu stworzenie atrakcyjnej, funkcjonalnej i przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni.

Co się zmieni?

  • Zostaną wycięte obumarłe i obumierające drzewa, a w ich miejsce posadzone zostaną nowe, zdrowe rośliny.
  • Zmodernizowane zostaną alejki parkowe, oświetlenie i mała architektura.

Co pozostanie bez zmian?

Jednym z elementów parku, który pozostanie bez zmian, jest charakterystyczny klomb z kwiatami. Jest on swoistym symbolem tego miejsca i chętnie odwiedzają go mieszkańcy. 

Harmonogram prac

Główne prace związane z rewitalizacją parku planowane są na przyszły rok. Już w tym roku wykonane zostaną pierwsze nasadzenia. Po zakończeniu inwestycji park będzie jeszcze bardziej funkcjonalny i atrakcyjniejszy pod względem wizualnym.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji

Zdjęcia

Poniedziałek - Piątek

07:00 - 15:00

Telefon (Konserwator dyżurny)

+48 606 557 675